Meditační mály

Nejprodávanější

Meditační mála Positivity  6mm
 
990 Kč
Meditační mála Inner Power 8mm
 
990 Kč
tempImageh0Sbjb
 
990 Kč
6 položek celkem
Meditační mála Inner Power 8mm 321
Meditační mála My Destiny 8mm 322
tempImageh0Sbjb 339
Meditační mála Positivity  6mm 338
Meditační mála Softness 8mm 323
tempImage42Jwfe
1 390 Kč
320

Původně je mála meditační pomůcka, připomíná křesťanský růženec. Většinou je navázána ze 108 korálků, přidává se ještě jeden speciální, kterému se říká Bindu. Korálky mohou být ze dřeva, kamenů nebo polodrahokamů. Korálky slouží k postupnému odpočítávání manter, někdo je používá i k odpočtu jednotlivých dechových cyklů - počítání pomáhá usměrnit mysl a příbližit k meditačnímu stavu. Mála, která je pro nás spirituálním nástrojem, by měla být vždy pečlivě uschována v obalu a nikdy by se neměla dotknout země, také bychom ji neměli nikomu půjčovat.

Určitě vás napadlo, proč je korálků právě 108?
Interpretací je nepřeberně: Posvátných textů - Upanišád je rovněž 108. Na těle najdeme 108 marmů - uzlových bodů, v kterých se dle Ajurvédy setkává tělo a mysl. Říká se, že je 108 způsobů meditace. Člověk je blízko osvícení, když se dokáže za den jen 108 krát nadechnou. Určitě bychom ale našli mnoho dalších vysvětlení.

Pokud praktikujete jógu, určitě vaší pozornosti neunikly jógové náhrdelníky - mály. Z dálky vypadají jako obyčejné korále, ale bližším zkoumáním zjistíte, že mála je malý soukromý vesmír vyjadřující svého majitele. Mála se stane Vaším vyjádřením a předmětem, který budete chtít mít neustále u sebe.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení